ND YAG Laser Touch Screen Control Jewelry Spot Welding Machine Micro laser Soldering LY60W-MINI 100W 150W 200W For Gold Silver Chain Ring Pendant Denture With CCD Microscope Built-in Cooling System
item ID: 72018
Reviews(0)
163275 88190.27 (% off)
Payment
Product Detail
Product Tags
ND YAG Laser Touch Screen Control Jewelry Spot Welding Machine Micro laser Soldering LY60W-MINI 100W 150W 200W For Gold Silver Chain Ring Pendant Denture With CCD
Microscope Built-in Cooling System
60W desktop integrated laser welding machine manual
Specification:
Model   60W / 100W / 150W / 200W
Laser medium Nd 3+ :YAG pulses
The laser wavelength (NM) 1064
Pulse frequency (HZ) ≤15
The pulse width (MS) 0.1~10
Flare range (MM)
0.1~3
The laser power output 60W /  100W  /  150W  /  200W